Transformace vztahu mezi mužem a ženou

O vztah bojujte do poslední chvíle.. ani o minutu déle..

Jindřich Širůček

Je ideál o doplnění pro mě ten správný?
angels-9-2.JPG

Někdo mi šeredně v mládí zalhal.. Někdo mi řekl, že lidé jsou andělé padlí na zem, ale máme jen jedno křídlo.. a že v životě musím k sobě najít druhého anděla, ženu.. která má taky jen jedno křídlo, to druhé.. a až budeme spolu, láska nás spojí a že jedině tak budeme moci opět létat.. Ale dnes už vím, že to byla převeliká lež.. 

--
   Jak romanticky
mi tahle představa zněla když mi bylo 12let.. Tehdy jsem si vytvořil svůj vztahový ideál, který budu hledat a naplňovat.. Tento ideál mi přinesl mnoho bolesti, jež uzavřela mé srdce.. Dnes je mi 28let a jsem moc rád, že už to nevidím stejně jako když mi bylo 12 :-)

 

Dnes vidím, že lidé jsou lidmi a žádnými anděli.. Lidé jsou lidmi.. mají své potřeby, své dary i talenty.. své sny, ke kterým se upínají.. své světlé i temné chvilky.. jsme lidé, jsme zosobněním všeho co je pro nás ve vesmíru možné.. Jsme svobodní..

Dnes už vím, že nepotřebuji ženu aby mě činila šťastným.. Dnes už si uvědomuji, že to není žena, ani sex s ní, ani nic jiného, co by bylo zodpovědné za mé pocity štěstí. Ale to já jsem zodpovědný za své štěstí. A nejen, že jsem zodpovědný za své štěstí sám, k tomu jsem i dostal obě křídla abych mohl doletět za svým štěstím. Naštěstí i ona dostala svá křídla, takže už na sobě nejsme závislí.. Můžeme být spolu protože spolu chceme být, už nás nic nenutí spolu vydržet.. Jsme oba svobodní - tudíž šťastní:-)

..jsme připraveni začít tvořit..

Syndrom hodného chlapce

Ženy chtějí být obvykle šťastné a muži by svou ženu obvykle rádi udělali štastnou.. Ale častokrát to nějak nefunguje, ať se snaží oba sebevíc. Proč se jim nedaří společně fungovat ikdyž chtějí očividně oba to stejné?? Asi to bude tím, že žena si málokdy přizná, že potřebuje aby muž šel na prvním místě za svojí vizí a ne aby ji dělal šťastnou.. A těžko nese, pokud není u muže na prvním místě.. ale ještě hůře nese, když na prvním místě je.

Mnohokrát jsem se snažil udělat vše co jsem mohl pro moji partnerku, aby jí se mnou bylo dobře, ale štěstí to nepřineslo ani jednomu z nás :-(.. akorát hádky a trápení na obou stranách.. Já jsem potlačoval sám sebe, svoji přirozenost, snažil se o něco, ale jí to stejně nestačilo. Dnes už vím, že tohle ke štěstí nevede. Až když jsem vstoupil do své mužské síly a začal realizovat svoji vizi, i bez jejího souhlasu, tak se mezi námi něco začalo měnit. Paradoxně se to stalo až odešla..

..Raději šťastní od sebe, než nešťastní spolu..

Jak vypadá správný vztah mezi mužem a ženou?

Víte jaké jsou správné role muže a ženy ve vztahu. Kdo bude prát a kdo bude trávit čas s dětmi? Kdo bude vydělávat a kdo uklízet? Na první pohled zřejmé odpovědi, nejsou často v dnešní době dostačující. Proto ctím zásadu, že vydělávat by měl ten kdo má málo. A že prát a uklízet by měl ten kdo víc chce mít čistou domácnost.

Zatímco kolem nás je prezentován jeden jediný správný vztahový model -> muž + žena, chodí spolu, nastěhují se k sobě, svatba, pořídí si dítě, žijí šťastně spolu až do smrti...

Já vidím spíš, že každý vztah je individuální. Ty páry, jež se snaží žít podle kulturních pravidel, žít tak jak jim říkají rodiče nebo někdo jiný, ve vztahu trpí.. Mnohdy dokud nepoznají něco jiného, tak jim ani nedojde, že nejsou ve vztahu šťastní a naplnění, protože stejně ("blbě") přeci žijí i jejich sousedé a kamarádi.

Já vnímám váš vztah, jako Váš. Věřím, že jak si to uděláte tak to budete mít. Věřím, že stojí za to hledat vlastní štěstí ve vlastním vztahu a také hledat vlastní odpovědi na své vlastní otázky..

 

​Pro inspiraci: Tyto otázky jsem si kladl já:

  • Jak být sám sebou vedle svého partnera?

  • Proč se s jinými lidmi cítím tak svobodně a s mým partnerem tak hloupě?

  • Jak můžu žít se svým partnerem a přitom nepotlačovat svoje potřeby?

  • Co pro nás znamená to, když do vzathu vstoupí další muž či žena?

  • Jak být sám sebou, když moje představa je to v rozporu s přáním mého partnera?

  • Proč už mi nestačí, to co mi stačilo dřív?

  • Už jsem se vzdal téměř všeho, tak co ode mě sakra ještě chce dalšího?

Právě hledání vlastních otázek a pravdivých odpovědí jsou předmětem našich setkání. Nemůžu Vám říct, jak to máte ve vztahu dělat správně, ale můžu Vám pomoci položit si ty správné otázky.

Transformace našeho vztahu.. jsme na to připraveni?

Mojí prací není Vás přesvědčovat o tom, že byste měli žít jinak, lépe.. Mojí prací je pomoci Vám transformovat váš vztah na vyšší úroveň, v momentě kdy už vítě, že nemůžete pokračovat ve starých kolejích, ale zároveň ani nevíte kudy dál.

Váš vztah se přirozeně vyvíjí a důvody, proč jste si někoho vybraly na začátku jsou často velmi rozdílné od důvodů, proč spolu nadále zůstáváte. Problém je v tom, že pravidla, nastavení, způsoby, vnímaní jeden druhého, i základy celého vašeho vztahu.. tohle všechno vznikalo v době, kdy jste se poznávali.. a nyní se o několik let později, dostáváte do fáze, kdy starý model už vám nestačí a je potřeba přebudovat Váš vztah od základů, pokud spolu máte dále zůstat.. Zde Vám můžu být průvodcem a oporou v těžkých chvílých..

Jakou roli v tom hraje náš průvodce?

Mojí hlavní prací je být vědomě přítomen a dohlížet na proces transformace vašeho vztahu. Už pouhá moje přítomnost Vám pomáhá opustit vaše zajeté koleje. Nemusím toho moc říkat, a vy na to spolu stejně přijdete :-) v tomhle Vám obrovsky věřím, byl jsem svědkem zázraků, nikdo už nevěřil a v té největší beznaději se zrodil úplně nový začátek - našli světlo i v té největší tmě :-)

Častokrát se u toho hodně nasmějeme, jindy zažijeme opravdu perné chvíle, někdy si i pobrečíme, když se loučíme se starým.. ale vždy máme radost z toho, že se rodí něco nového.. Něco nového, co nám dává naději, že spolu budeme moci být i nadále a dosáhnout daleko dál, než jsme si na začátku vůbec dovedli představit :-)

Děkuji, že u toho můžu být s vámi.. Nemá to daleko do zážitku být u toho, když se rodí nový život - a že jsem to zažil z první ruky, tak vím o čem mluvím :-)

Zaujalo vás to?

Chcete zjistit víc? Dejte vědět a můžeme se neformálně setkat a více se poznat, rád odpovím na všechny Vaše otázky.

Na první setkání můžete přijít sami.. nebo rovnou se svým partnerem - záleží jen na Vás jak to cítíte.. Na některé věci je potřeba soukromí a jiné věci je potřeba odhalit na světlo světa - rozhodnutí je na Vás :-) já se už těším..

Vaše komentáře