Průběh Taneční taneční terapie

Jak probíhá terapie?

Lekce trvá přibližně 2 hodiny a v podstatě celou dobu se střídají 2 fáze. Chvíli tančíme a chvíli si povídáme.

Na začátku se společně bavíme o záměru setkání – Zajímá mě Proč přicházíš? Co od terapie a ode mě očekáváš? Případně co Tě trápí ve vztazích, a co chceš změnit.

Po vyjasnění očekání a průběhu setkání, pustím hudbu dle Tvého výběru. Možná budeš mít pocit, že neumíš tancovat, nebo že nevíš co máš dělat, nebo se prostě jenom budeš stydět - to je normální a je to úplně v pořádku.  Není třeba se do ničeho tlačit.. Jsem zde od toho abych Ti pomohl překonat případné bloky. Většinou stačí když začnu já sám tancovat a když zjistíš že taky nemám recept na to jak správně tancovat, tak se přidáš a necháš se vést hudbou v pohybu - vítej, právě jsi se seznámila s intuitivním tancem :-).

Chvíli tančíme, někdy spolu, někdy každý sám, někdy blízko, někdy daleko, někdy s dotykem a jindy bez.. Forma tance záleží na tématu, které se řeší a taky na vzájemné důvěře. Obecně se dá říci že postupem času tančíme blíže a více v kontaktu než na začátku. Tyto taneční fáze se střídaji s chvílemi kdy si povídame především o tom, jak se v tanci cítíš. Pokud chceš i já Ti povím, jak Tě v tanci vnímám a co jsem s Tebou zažil, jak jsem se v tanci s Tebou cítil. Už samotné sdílení pocitů může být velmi léčivé a někdy ani není potřeba nic víc než upřímné vyjádření našich citů. Jindy bude potřeba, abys něco ve svém tanci změnila, aby se změnilo i Tvé vyzařování a tím Tvé vztahy. Pak tuto změnu trénujeme dokud se v ní nezačneš cítit dobře. Někdy pouhá ochutnávka pocitu sama ze sebe v novém pohybu může vést k velké transformaci. Jindy je potřeba tento stav zažít opakovaně aby se v Tobě usídlil natrvalo.

V tanci Ti budu průvodcem, nemusíš se bát že bys nevěděla, co máš dělat nebo že bych Tě v tom nechal. Přesto se možná nebudeš vždy cítit skvěle. K životu a ke vztahům patří všechny pocity, ty příjemnější a stejně tak i ty méně příjemné. Účelem této terapie je přijetí sama sebe takové jaká jsi, se všemi svými pocity, které to obnáší. Ve chvíli kdy se naučíš přijímat své pocity, zjistíš, že je(Tě) přijímají i druzí a to Ti moc přeji:-).

Jaké oblečení je vhodné na Taneční terapii?

Stejně jako nejsou pro Intuitivní tanec definované taneční kroky není definované ani jak by měl člověk přijít oblečen. Nicméně je tu pár přirozených principů, které je dobré při výběru oblečení pro tanec následovat

  • úplně to nejdůležitější je aby ses v něm cítila pohodlně a bezpečně
  • doporučuji si vzít něco v čem si budeš připadat hezká, podpoří to Tvé sebevědomí
  • je dobré aby oblečení, které si vybereš odpovídalo tomu, jak se cítíš, není potřeba si na něco nebo někoho hrát

Vhodná obuv na intuitivní tanec

  • bosky - je to fajn, protože máš dobrý kontak s podlahou, ale může Ti být zima
  • ponožky - není v nich zima, ale může to klouzat :-)
  • měkká obuv, která nezanechává stopy na podlaze - pro začátek asi nejlepší volba
  • Podpadky určitě ne, jednak kvůli podlaze v tanečních sálech a také kvůli Tvojí stabilitě v tanci

Jeden obrázek vydá za tisíc slov :-) pouze pro inspiraci.. Vždy se oblékej především tak aby ses v tom cítila dobře :-)

Kde probíhá Taneční tarepie?

Tančíme v Brně či v Praze. K tanci pronajímám tančení sál.

 

< Zpět na stránku Taneční terapie