Příběh Sabči - Taneční terapie

Sabčo, jaké to bylo tancovat s Jindrou?

S Jindrou jsem měla možnost protancovat asi čtyři setkání, k tomu mi jednou pomáhal s přípravou na vystoupení v pole dance. Hodiny s ním pro mě byly obohacující z mnoha důvodů. Jednak mi uměl dát hodně trefnou zpětnou vazbu a druhak jsem se díky našim konzultacím (nebo řeknu spíš díky lidskému popovídání si) byla schopná více se uvolnit při tanci samotném a formulovat si, co vlastně chci.  Konzultace probíhaly v úvodu a na závěr každého tanečního setkání...někdy i uprostřed tance, např. když se Jindra začal smát tomu, jaké jsem na něj udělala gesto a museli jsme si to vyříkat :-) 

Jindra je velmi dobrý (řekla bych až nebezpečně dobrý) ve čtení výrazu tváře a neverbální komunikace vůbec a je také velmi přímý, takže často vynášel skryté věci na povrch. Docela lituju, že jsem si některé naše konzultace nenahrávala, protože přinášel opravdu zajímavé pohledy na věc, pro mě nové a podnětné k zamyšlení se. Párkrát se mi také stalo, že mi řekl, že jsem gestem vyjádřila něco, s čím jsem nesouhlasila. Nakonec jsem ale musela přiznat barvu, když jsem si uvědomila, že má pravdu.

Celkově se mi líbil jeho velice otevřený přístup, který pomohl navázání vzájemného vztahu důvěry a uvolnění se při tanci, protože jsme probrali vše - to příjemné i nepříjemné. Když si na to zpětně vzpomenu, některé naše tance byly dech beroucí a byly to přesně ty, u kterých jsme se oba dokázali uvolnit a naplno procítit tanec i jeden druhého. Hranice mezi procítěným tancem ve dvojici a sexuálním napětím je občas tenká, musím však říct, že jsme si tyhle věci s Jindrou vyjasnili s úsměvem a lehkostí a o to lépe se nám potom tancovalo. Jindru doporučuji a s trochou nadsázky ho pojmenovávám na základě mé vlastní zkušenosti "taneční psycholog" :-) Jeho přístup k člověku je přímý a respektující, což mě osobně velmi vyhovovalo.

Sabča 29.8.2014

Zpět na hlavní stránku Taneční terapie