Potřebujete mé služby průvodce?

Jsem tím, koho jsem celý život hledal..
Jindřich Širůček

 

Dlouho jsem si neuvědomoval, co přesně mi během mého dospívání chybělo, ale dnes už to vím.

Chyběl mi člověk, průvodce, rádce, někdo, kdo vidí do věcí i do lidí, ale hlavně někdo, kdo uvidí do mě, překoná moje hry, které jsem se naučil na obelhávání druhých i sám sebe. Někoho, kdo se nebude bát mi říct pravdu do očí, bude u toho laskavý, nenechá mě si to brát příliš k srdci a pobídne mě k nápravě. Někoho, u koho budu neustále cítit, že je kam jít dál, že to tady nekončí, že svět má pro mě připravené víc než toto, že svět ode mě očekává víc, než jen slepě poslouchat dospělé jedince. 

Hledal jsem někoho dost odvážného, aby myslel samostatně, a mě to tak mohl učit vlastním příkladem, abych vedle něj mohl být a čerpat tu energii z prostoru dost dlouho, až se mi to stane vlastní a budu to mít natrvalo v sobě.

Hledal jsem takového člověka a stále hledám, jež když mě uvidí dělat něco nevhodného, tak mě neodsoudí. A místo toho se mě zeptá na důvod a bude opradvu chtít pochopit, proč tak činím a po té mi pomůže najít vhodnější způsob projevu, tak abych u toho nezraňoval sebe ani druhé. 

Chci někoho, kdo ve mě uvidí můj potenciál, moji sílu, nebude se jí bát a snažit se ji ve mě ušlapat, protože z ní má sám strach, tak jako to činili ostatní.
Někoho, kdo mi pomůže moji sílu ve mě zkultivovat tak, aby mohla sloužit mě i lidem v mém okolí. Nikdy jsem nechtěl ubližovat ani sobě ani druhým.. to není lidem přirozené, ale když nás nikdo nenaučí používat naše dary, tak je častokrát otočíme proti sobě a to pak bolí nás i druhé nebo se jich raději vzdáme - a já nechtěl ani jedno z toho.. Chtěl jsem se jen naučit používat to, co mi bylo dáno.

Věřím, že každý z nás si zaslouží objevit své dary a talenty a také věřím, že každý z nás toužíme projevit to dobré v nás, ale máme strach vyjít s tím na světlo, dokud to neumíme ještě používat a nechceme aby se nám smáli, když padáme a znovu se snažíme i když nám to nejde. A tak možná i Vy čekáte na někoho jako já, někoho kdo se nebude smát, ale postaví vás zpět na vlastní nohy když upadnete a řekne: "zkus to znovu Jindro, já v tebe věřím".

-

Nedávno jsem pochopil, že toho koho hledám jsem já sám, že já jsem tím průvodcem, pro sebe i pro druhé. Ono dlouhé hledání mi pomohlo pochopit, co přesně potřebuji. A tak, už dnes jen nebrečím, že jsem něco nedostal, ale zapřáhl jsem svůj smutek do služeb něčeho smysluplného - začal jsem sloužit lidem, provázet je na jejich cestě a tím jdu po své vlastní

Pochopil jsem, že když nám něco tak zoufale chybí, máme to dát světu právě my! A tak dávám, co jsem v sobě objevil - Průvodce.

Pokud s Vámi tento příběh rezonuje a hledáte někoho, kdo by Vás na Vaší cestě kousek doprovodil, napište mi svůj příběh dole do zprávy, rád se s Vámi seznámím osobně.

S úctou a láskou, Jindřich Širůček.

 

..Reference na moji práci..

Vaše komentáře