Kdo je to kurva?

Pracuji na hraně společenské únosnosti. Dostávám peníze za to, že se dotýkám klientů, intimně, po celém jejich těle. Mnohdy je v tom mnoho sexuálního i samotný sex. Otevírám se jim a oni se otevírají mě. Dávám jim lásku a dostávám za to zaplaceno.. Jsem kurva? nikoliv!

Když žena poskytuje služby jejichž součástí je sex a dostává za to zaplaceno, tak je velmi snadné takového člověka označit pojmem kurva. S obdobným principem se poktáváme i u mužů, když střídaji často partnerky,  bývají označování jako kurevníci.. Jenže než vyřkneme takový soud o druhém člověku, možná bychom se měli nejdříve podívat do zrcadla, zda neodsuzujeme druhého, protože nemáme odvahu se podívat sami do sebe, jak si žijeme.

Pojďme si, ale nejdřív udělat pořádek v pojmech. Je potřeba oddělit slovo kurva a prostitutka od sebe, protože ne vždy jdou ruku v ruce.

Slova kurva a kurvení se používám v tomto článku jako obecné označení principu. Principu, kdy někdo prodává sám sebe pod cenou a zároveň jeho profese, nebo způsob jejího vykonávání není nejvyším vyjádřením jeho samého a tuto činost tedy dělá hlavně pro peníze.

Zatímco slovo prostitutka používám jako označení profese - (něco jako obráběč kovů, bez jakéhokoliv emocionálního zabarvení). Čili pojmem prostitutka myslím ženu, která poskytuje své tělo a sexuální služby za úplatu.

Pro hlubší pochopení pojmu kurva je potřeba se nejdříve odpoutat od jeho sexuálního kontextu. Představ si, že vidíš někoho kolem sebe, (možná i ve svém oboru), kdo je zoufalej.. a prodává svůj čas či služby pod cenou, jasně vidíš že má navíc, ale..

Řekněme, že jsi v situaci, kdy máš rodinu, potřebuješ živit svoje děti (a možná i ženu).. Jsi zaměstnán v práci, kde příliš dobře neplatí a děláš práci, která Tě úplně nenaplňuje, vlastně si teď uvědomuješ, že Tě vlastně KURVA vůbec nenaplňuje(!!).. Jaký ze sebe a ze svého života máš v takovou chvíli pocit? Cítíš se plně realizovaný, svobodný, přející člověk? Jsi nositelem svého světla do totoho světa? Nebo jsi spíš otrokem svého zaměstnavatele? Otrokem svých přesvědčení o své (nízké) ceně.. a otrokem společnských očekávání, že se budeš nějak chovat - například zabezpečovat finančně svoji rodinu. Pak je vlastně otázka, zda v takové situaci nejsem sám kurva - mého zaměstnavatele. Moje služby pro něj možná nezharnují sexuální kontext, ale princip prodeje sama sebe pod cenou v oboru, který není skutečně můj, hlavně z důvodu pro peníze to však naplňuje.

Častý příběh toho, jak se z normální holky stane kurva právě často vychází z životních okolností - z pocitu, že to nejde jinak, z donucení navíc, když takovou práci dělá "za pár stovek" (tedy pod cenou) tak kromě toho, že je v tu chvíli prostitutkou (její profese) tak je ještě i kurvou (protože svoji práci kurví - nedělá ji ze srdce). Samozřejmě, že se pak za svojí práci stydí.. ale to za co se stydí není ona práce či profese - ale stydí se za to, jak hluboko klesla, že nedokázala realizovat svůj potenciál lépe a za to, že to každý vidí - protože lidi na vás vidí.. zda to co děláme, děláme ze srdce nebo pro peníze..

Já osobně nemám vůbec žádnej problém s prostitucí - pro mě je to služba jako každá jiná. Navíc někdo může říct, že když si někdo zaplatí prostitutku, že i on je nějak špatnej, ale proč? Pro mě je to stejné jako s tím, když si zaplatím uklízečku nebo pana doktora - platím někomu za to, že pro mě udělá něco, co sám neumím nebo něco, co mě nabaví dělat samotného.

S kurvením se však problém mám - to je něco, co ve svém životě dál nechci. Nehci využívat služeb kurvících se lidí a ani já sám se už nechci podbízet, jak jsem to dřív dělával. I já jsem se někomu snažil zalíbit a prodat se, prodat své služby v různých profesích, často pod cenou, nebo jsem změnil způsob práce, tak aby se to lépe prodávalo, ale pak když se mi povedlo se prodat, tak jsem se cítil použitě - kurvil jsem sám sebe. To už nikdy nechci.

Jak je vidět, je možné kurvit se v jakémkoliv oboru, nejen v profesích spojených se sexem. Ale sexuální služby jsou tak nějak víc nachylné na kurvení se - asi proto, že lidé mají pocit, že to může dělat každý, že roztáhnout nohy zvládne každá..

O to víc si cením žen, které pracují v tomto oboru vědomě, můžeme je nazývat například "vědomou prostitutkou" nebo "společnicí", či víc na východ bychom použili asi spíš slovo "gejša".. Stejně tak si cením i všech ostatních, kteří pracují vědomě se svojí sexuální energii. Například tantra masérky a maséři, kteří dělají skutečnou tantru (učí klienty pracovat vědomě se svojí sexuální energií). 

Chovám v sobě hlubokou úctu ke všem ženám i mužům, jež mají v sobě dost odvahy a dost lásky na to, aby ji dokázali sdílet s druhými lidmi. Prokazuji svoji úctu všem, kteří dokážou skrze své tělo druhému člověku propůjčit pocit, že je milován - že i on si zaslouží lásku zde na Zemi.

Chovám hlubokou úctu ke všem tantra masérům a masérkám, kteří svoji práci dělají z lásky k tělu a k lidem. Chovám hlubokou úctu ke všem ženám, které neprodaly své tělo a srdce muži, který má barák a auto, ale věřili svému srdci, ne jeho peněžence. Chovám obrovskou úctu k ženám, které dokáží přiznat i před druhými, že jsou prostititutky či společnice, a že je SEX prostě baví, že ho milují a mají v sobě takový nadbytek lásky, že ji můžou sdílet s dalšími lidmi.

Vzdávám hold všem lidem, kteří dělají profesi svého srdce, ať už jsou obchodníci na burze, pečovatelé v domovech důchodců, zdravotní sestry, pekaři či cukráři nebo květináři či baliči vánočních dárků nebo prodejci stropního osvětlení, všem těm, kteří šli za voláním svého srdce a naslouchají mu. Všem kteří neprodávají své služby pod cenou a všem, kteří odmítli dělat práci pro peníze a místo toho si vybrali svoji současnou práci ze srdce - ze své nejhlubší pravdy.. Těm všem vzdávám tímto článkem hold a děkuji každému z vás za vaši odvahou se neprodávat. Tato odvaha u druhých mě inspiruje k tomu, abych i já žil svůj život ze svého srdce a ne jen pro peníze..

Všem ostatním, kterým se žít plně ze svého srdce zatím nedaří přeji, aby brzy prokoukli onu iluzi, že namají na výběr a našli odvahu poznat svůj život. Více o tématu nalézání sama sebe jsem napsal zde:

 http://jindrichsirucek.cz/prinesSveSvetlo

Cílem tohoto článku není kohokoliv zhazovat, ale otevírat oči. Dovolit si alternativní pohled na věc a každému. Přeji si ať se vám podaří najít svůj vlastní úhel pohledu, který vám budu vyhovovat. Pokud Vás tento článek nečím provokuje, tak to k Vám jen hovoří řečí lásky, které zatím možná jen nerozumíte. Děkuji za Váš čas pro toto společné zamyšlení se, s láskou a úctou.. Jindra - pisatel tohoto článku..

Vaše komentáře