Jindřich Širůček v otázkách a odpovědích

 

Řekneš nám o sobě nějaké základní údaje?

Ano, je mi 28 let a bydlím v Brně. Pracuji v Brně, Praze a Ostravě. Oficiálně(za peníze) se provázení věnuji 5 let, ale s lidmi pracuji intenzivně již přes 10let. Mám 4-letou dceru Elišku. To co jí i druhým lidem předávám sám žiji.

Dost se mě lidi ptají jaký mám sám vztah, že druhým lidem radím jak mají spolu žít. Napsal jsem o svém vnímání mých vztahů krátký článek.

Jakým způsobem pracuješ s lidmi?

Pracuji s lidmi na velmi blízké až intimní úrovni. Nezabývám se jen tak nějakým povídáním si, ale naše práce je transformační. Po našem setkání, rozeznáte rozdíl ve svých životech. Již nebude možné žít jako bysme se nepotkali. Cílem mé práce je, abyste zažili sami sebe, já jsem Váš průvodce.

 

Na jaká témata se vé své práci specializuješ? S čím mi můžeš pomoci?

Řekl bych, že na život :-) Zajímá mě vše, co je živé a skutečné. Ale nejvíce mě zajímají témata spojená s osobní svobodou a projevení svého potenciálu:

  • Human Design - Provázím ty, jež touží žít podle vlastních představ a nést plnou zodpovědnost za svá rozhodnutí

  • Transformace vztahu - Provázím páry na jejich cestě od závislých vztahů ke společnému tvoření

Kde ses tohle vše naučil, odkud čerpáš?

Nejvíce mě naučil život, vyrůstal jsem jenom s mámou. Neměl jsem možnost poznat svoji rodinu do svých 16ti let.. S tátou jsem nikdy nežil a ani jiný muž nezastoupil jeho otcovskou roli v mém životě. To vše mě intenzivně poznamenalo a dovedlo na cestu hledání. Hledání mého zdravého já. Vyrostl totiž ze mě zakomplexovaný kluk, který měl problém s autoritama a zneužíval ženy..

Až v té největší temnotě se ve mě zrodila touha po změně. Prošel jsem, a stále procházím, mnohými terapiemi a kurzy, které mi postupně pomáhají vědomě pochopit, co mi v dětství chybělo a jak se s tím můžu dnes vyrovnat. Během toho, co odkrývám vlastní strategie získávání energie od druhých, moje manipulace a další hry, které s lidmi hraji, se učím, nejen to jak se z nich uzdravit, ale taky jak tyto hry a skryté manipulace rozpoznat u druhých lidí.

Dnes jsou pro mě mé prožité zkušenosti tím nejcenějším, z čeho každý den ve své práci Průvodce čerpám. Nikoho neodsuzuji za "zvěrstva", co dělá, protože jsem je dělal taky.. Nikomu se nesměju, protože mě už se taky smáli. Nehraju si na svatouška, protože jím nejsem. Jsem Mužem, který poznal jak chutná svět a mám chuť předat dál, co jsem se doteď naučil.

Jsem na cestě a i Vy se můžete přidat.

O jaké metody a znalosti se ve své práci opíráš?

Základním stavebním kamenem je pro mě intenzivní studium Human Designu. Řídím se jím už přes 3 roky a vidím rapidní změny na druhých lidech, kterým jsem představil jejich mapy Human Designu (viz reference). Hlavně však vnímám sám u sebe, jak se mi zlepšil život tím, že jsem začal naslouchat sám sobě. Za což nejvíce vděčím právě Human Designu, který mi srozumitelně vysvětlil, proč se mi nedaří (jak to nedělat a proč) a co mám tedy vyzkoušet jiného, aby se to zlepšilo.. a tak se tím den za dnem řídím a ono to opravdu funguje!

Znalosti z Human Designu využívám vždy, když spolu mluvíme a je to můj základní pracovní nástroj, díky kterému Vás můžu vést k sobě.

Druhým velkým zdrojem síly, porozumění a respektu je pro mě vědomá účast na projektu Mužská síla. Kde jsem sám prošel jako účastník ročním výcvikem a po té jsem v dalších 2 letech provázel v roli asistenta další muže na jejich cestě hledaní Vize. Během mé asistence jsem byl veden v rámci Mentorského výcviku Zdeňkem Weberem, který celý projekt Mužská síla založil.

 

 

Vaše komentáře